Szombat. Apuék akcióznak, anya a
vacsit csinálja, én meg a szobámban hallgatom a zenét és rajzolok. Hallom,
ahogy 2 kocsi parkol le a házunk előtt. Megjött
apa!-ugrottam fel.
Leviharzottam a hallba, ahol anya már apát üdvözölte.
-Kicsim!-kapott fel apa.-Nézd csak mit hoztam neked!-vett elő a zsebéből egy pengetőt.
Gyönyörű.-gondoltam. Elkezdtem ugrálni, hogy kimutassam, mennyire tetszik.
-Örülök, hogy tetszik.-mosolygott rám apa.
Nyomtam egy puszit az arcára és felviharzottam a szobámba. Felkaptam a gitárom és lehuppantam az ágyamra. Elkezdtem játszani csak úgy ami az eszembe jutott. Ekkor megjelent Allyson. A nővérem-inkább csak a szelleme. Igen! Látom a szellemeket… Nem tudom, hogy ez Isten ajándéka vagy Isten átka. Intettem neki egyet mikor vége lett a dalnak. Nem tudom, milyen dalnak ugyanis nem tudom mit játszottam. De valahonnan nagyon ismerős. Rámutattam a gitáromra majd megráztam a fejem, jelezve, hogy nem tudom mit játszottam.
-Én tudjam?-tette fel a költői kérdést.
Én?-néztem rá oldalra biccentett fejjel.
-Szellem vagyok. De ha tippelnem kellene… Vedd le a festményt a falról.-mutatott egy gyönyörű festményre a szobám falán.
Minek? Hogy a falat nézzem?-kérdeztem gondolatban.
-Mert én azt mondtam! De ha nem hiszel nekem, akkor ne.-vont vállat, majd helyet foglalt a székemen.
Jó…-fújtattam, majd felálltam és odabattyogtam. Leemeltem a képet és lás csodát!-Mi a…?Egy szellőző. És mi a francot kezdjek egy szellőzővel?
-Játssz.-mutatott a gitáromra.
Én csak hülyén bámultam rá és a szememmel szuggeráltam felé, hogy He?
-Játssz.-hajtogatta.
Tőlem.-vontam vállat, majd leültem és újra játszottam.
-Újra.-mondta mikor vége lett.
Mi van?-fintorogtam. De azért újra belekezdtem.
-Across the ocean, across the sea
Startin' to forget the way you look at me now-hallottam meg egy hangot. Nem én és nem is Ally volt. Akkor…?
-Folytasd!-hallottam megint.-Kérlek…
Értetlenül néztem Ally-re aki csak mosolygott és bólintott.
Hát jó!-sóhajtottam. Folytattam.
-Kicsim!-kapott fel apa.-Nézd csak mit hoztam neked!-vett elő a zsebéből egy pengetőt.
Gyönyörű.-gondoltam. Elkezdtem ugrálni, hogy kimutassam, mennyire tetszik.
-Örülök, hogy tetszik.-mosolygott rám apa.
Nyomtam egy puszit az arcára és felviharzottam a szobámba. Felkaptam a gitárom és lehuppantam az ágyamra. Elkezdtem játszani csak úgy ami az eszembe jutott. Ekkor megjelent Allyson. A nővérem-inkább csak a szelleme. Igen! Látom a szellemeket… Nem tudom, hogy ez Isten ajándéka vagy Isten átka. Intettem neki egyet mikor vége lett a dalnak. Nem tudom, milyen dalnak ugyanis nem tudom mit játszottam. De valahonnan nagyon ismerős. Rámutattam a gitáromra majd megráztam a fejem, jelezve, hogy nem tudom mit játszottam.
-Én tudjam?-tette fel a költői kérdést.
Én?-néztem rá oldalra biccentett fejjel.
-Szellem vagyok. De ha tippelnem kellene… Vedd le a festményt a falról.-mutatott egy gyönyörű festményre a szobám falán.
Minek? Hogy a falat nézzem?-kérdeztem gondolatban.
-Mert én azt mondtam! De ha nem hiszel nekem, akkor ne.-vont vállat, majd helyet foglalt a székemen.
Jó…-fújtattam, majd felálltam és odabattyogtam. Leemeltem a képet és lás csodát!-Mi a…?Egy szellőző. És mi a francot kezdjek egy szellőzővel?
-Játssz.-mutatott a gitáromra.
Én csak hülyén bámultam rá és a szememmel szuggeráltam felé, hogy He?
-Játssz.-hajtogatta.
Tőlem.-vontam vállat, majd leültem és újra játszottam.
-Újra.-mondta mikor vége lett.
Mi van?-fintorogtam. De azért újra belekezdtem.
-Across the ocean, across the sea
Startin' to forget the way you look at me now-hallottam meg egy hangot. Nem én és nem is Ally volt. Akkor…?
-Folytasd!-hallottam megint.-Kérlek…
Értetlenül néztem Ally-re aki csak mosolygott és bólintott.
Hát jó!-sóhajtottam. Folytattam.
-Across
the ocean, across the sea
Startin' to forget the way you look at me now
Over the mountains, across the sky
Need to see your face and need to look in your eyes
Through the storm and, through the clouds
Bumps on the road and upside down now
I know it's hard baby, to sleep at night
Don't you worry
Cause Everything's gonna be alright, ai-ai-ai-aight
Be alright, ai-ai-ai-aight
Through your sorrow,
Through the fights
Don't you worry,
Cause everything's gonna Be Alright,ai-ai-ai-aight
Be Alright,ai-ai-ai-aight..
All alone, in my room
Waiting for your phone call to come soon
And for you, oh, I would walk a thousand miles
To be in your arms
Holding my heart
Oh I, Oh I...
I Love You
And Everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
Threw the long nights
And the bright lights
Dont you worry
Cause Everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
You know that I care for you
I'll always be there for you
Promise I will stay right here, yeah
I know that you want me too
Baby we can make it through, anything
Cause everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
Through the sorrow, through the fights
Dont you worry
Everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
Through the sorrow, through the fights
Don't you worry
Everything's gonna Be Alright..-énekelte.
Startin' to forget the way you look at me now
Over the mountains, across the sky
Need to see your face and need to look in your eyes
Through the storm and, through the clouds
Bumps on the road and upside down now
I know it's hard baby, to sleep at night
Don't you worry
Cause Everything's gonna be alright, ai-ai-ai-aight
Be alright, ai-ai-ai-aight
Through your sorrow,
Through the fights
Don't you worry,
Cause everything's gonna Be Alright,ai-ai-ai-aight
Be Alright,ai-ai-ai-aight..
All alone, in my room
Waiting for your phone call to come soon
And for you, oh, I would walk a thousand miles
To be in your arms
Holding my heart
Oh I, Oh I...
I Love You
And Everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
Threw the long nights
And the bright lights
Dont you worry
Cause Everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
You know that I care for you
I'll always be there for you
Promise I will stay right here, yeah
I know that you want me too
Baby we can make it through, anything
Cause everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
Through the sorrow, through the fights
Dont you worry
Everything's gonna Be Alright, ai-ai-ai-aight
Be Alright, ai-ai-ai-aight
Through the sorrow, through the fights
Don't you worry
Everything's gonna Be Alright..-énekelte.
Kérdőn néztem nővéremre.
Te tudtad, hogy ott van valaki! Tudtad, hogy meg fog hallani! És tudsz még valamit, amit nem fogsz elmondani, mert olyan ˝szellem dolog˝. Ugye?
-Igen, igen, igen és nem, nem fogom elmondani.
Miért?Ki van ott?Ha azt akartad, hogy meghalljon engem akkor fontos személy lehet…
-Az is. És tőle kell megtudnod ki ő. Azt hogy miért pedig majd megtudod, ha eljön az ideje.
Ha eljön az ideje? Mit jelent ez?-néztem rá értetlenül.
-Nem mondhatom el… bár lehetne, de nem tehetem. Még nem.
Hát jó. Akkor ne mond el.
-Jaj, ne duzzogj már. Mindig ezt csinálod.
-Ki az? Ki van… öhm… hol vagy?-hallatszódott a fiú hangja a szellőzőből.
És most? Nem tudok beszélni! Csinálj valamit!-hadonásztam.
-Mit?-kérdezte.-Szellem vagyok! Hahó… Csak te látsz…
-Itt… vagyok…
Te tudtad, hogy ott van valaki! Tudtad, hogy meg fog hallani! És tudsz még valamit, amit nem fogsz elmondani, mert olyan ˝szellem dolog˝. Ugye?
-Igen, igen, igen és nem, nem fogom elmondani.
Miért?Ki van ott?Ha azt akartad, hogy meghalljon engem akkor fontos személy lehet…
-Az is. És tőle kell megtudnod ki ő. Azt hogy miért pedig majd megtudod, ha eljön az ideje.
Ha eljön az ideje? Mit jelent ez?-néztem rá értetlenül.
-Nem mondhatom el… bár lehetne, de nem tehetem. Még nem.
Hát jó. Akkor ne mond el.
-Jaj, ne duzzogj már. Mindig ezt csinálod.
-Ki az? Ki van… öhm… hol vagy?-hallatszódott a fiú hangja a szellőzőből.
És most? Nem tudok beszélni! Csinálj valamit!-hadonásztam.
-Mit?-kérdezte.-Szellem vagyok! Hahó… Csak te látsz…
-Itt… vagyok…
Teljesen
ledöbbentem… döbbentünk. Tátott szájjal néztünk egymásra Ally-vel.
-Te… te… megszólaltál!
-Igen…-mosolyodtam el. Észbe kaptam és leviharzottam a konyhába.-Anya!-kiáltottam el magam vigyorogva.
-Kicsim! Beszélsz!-ölelt meg.
-Igen!-vigyorogtam.
-Ez nagyszerű! De hogyan?
-Nem tudom…-hazudtam. Rosszul esett, hogy hazudtam, de nem mondhattam el neki… Isten tudja, hogy mit tennének Vele…
-Te… te… megszólaltál!
-Igen…-mosolyodtam el. Észbe kaptam és leviharzottam a konyhába.-Anya!-kiáltottam el magam vigyorogva.
-Kicsim! Beszélsz!-ölelt meg.
-Igen!-vigyorogtam.
-Ez nagyszerű! De hogyan?
-Nem tudom…-hazudtam. Rosszul esett, hogy hazudtam, de nem mondhattam el neki… Isten tudja, hogy mit tennének Vele…
